Deň 8 – Uzavretie Cyklu Roka

Deň 8

Domov, zima – chýba mi uzavretie cyklu roka – odišla som na jeseň – zažila som jar, leto, jeseň – no nezažívam nastávajúcu zimu.
Sledujem fotky priateľov zo zamrznutých, zasnežených kopcov, ulice mesta chumeliace sa shnehom, a predstavujem si seba ako v dlhom kabáte, s čiapkou na hlave, a šálom okolo krku kráčam schúlená ulicami, lesmi, planinami. Viem, že možno niektorí by so mnou menili možnosť v decembri sa kúpať v bazéne a opaľovať sa pri Atlantiku pod palmami, ale ja za seba si to síce vážim, no uvedomujem si aj to kúzlo zimy, ktoré zažívate vy doma. To tajuplné obdobie cyklu roka, kedy sa energia sťahuje dovnútra, do hĺbky, pozornosť ľudí sa obracia k introverzii, a my sa máme možnosť stíšiť, ponoriť do seba, načúvať hlasu hlbín ľudskej duše, vnímať viac to, čo je v nás, než to, čo sa deje naokolo ako tomu býva v letných mesiacoch. Je to i čas regenerácie, stiahnutia životnej energie do vnútra, aby sa potom opäť s príchodom jari mohla roztočiť a manifestovať v nových prejavoch.
Zima je magické, čarovné obdobie a ja ho milujem. Až teraz, keď mi nie je dopriate, cítim, ako veľmi je pre nás dôležité.

 

This entry was posted in MAROKO. Bookmark the permalink.

Comments are closed.